18 stycznia 2015

Dzień Kubusia Puchatka

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

 

Kubuś Puchatek - czy jest ktoś kto nie zna tego bohatera literackiego i bajkowego? Zapewne wielu z nas czytało książki A. A. Milne "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka" oraz oglądało bajki o Kubusiu Puchatku.
Oraz pewne jest to, że wielu z nas polubiło tego bohatera jak i jego przyjaciół, czyli: Tygryska, Prosiaczka, Królika, Osiołka, Sowę, Kangurzycę i Maleństwo i oczywiście Krzysia.


"Kubuś Puchatek" A.A. Milne

To dzięki tej książce po raz pierwszy usłyszeliśmy o przesympatycznym misiu Kubusiu Puchatku, który co prawda rozumkiem nie grzeszy jak i nie potrafi oprzeć się przed zjedzeniem miodu, ale za to właśnie go kochamy i za jego wielkie serce dla przyjaciół :)


Dalsze losy Kubusia mogliśmy poznać w "Chatce Puchatka", która tak jak pierwsza część, jest przeuroczą lekturą nie tylko opowiadającą o sympatycznych bohaterach, ale także o tym co najważniejsze, czyli o miłości i przyjaźni.Dziś gdy jest Dzień Kubusia Puchatka powinniśmy szczególnie pamiętać o tych wartościach. Pewnie my dorośli już tak nie zachwycamy się książkami i bajkami o tym bohaterze literackim i bajkowym, ale jeśli mamy dzieci swoje lub w swojej rodzinie powinniśmy o tym dniu szczególnie pamiętać, by właśnie pamięć o Kubusiu Puchatku wciąż trwała. A w jaki sposób można to zrobić. 
Oczywiści czytać dzieciom powyższe książki A.A. Milne i inne książki nawiązujące do lektury A.A. Milne.
Puzzle jak i kolorowanki też na pewno mogą w tym pomóc.
 Warto też sprawdzić czy w Waszym mieście czy gdzieś w sąsiedztwie nie ma organizowanych zabaw z okazji Dnia Kubusia Puchatka (biblioteki, domy kultury, itp., bo wiem, że kilka takich instytucji takie obchody właśnie dla najmłodszych organizuje. 


No cóż pozostaje mi tylko życzyć by ten dzień był naprawdę udany i pełen zabawy z Kubusiem Puchatkiem. I życzę wspaniałych pomysłów jak uczcić ten dzień :)


2 komentarze:

  1. Nie wiedziałam, że taki dzień w ogóle istnieje. Kocham Kubusia Puchatka!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapewne zawsze miło dowiedzieć się o takim dniu, szczególnie że Kubuś Puchatek jest przesympatycznym bohaterem i każdy z nas wychowywał się na książkach i bajkach o Nim.

      Usuń