20 października 2013

"Sposób na teściową" - reż. Robert Luketic

Charlotte Cantilini (Jennifer Lopez) wreszcie spotkała wymarzonego mężczyznę, przy którym czuje się pewnie i wie, że jest to ten jedyny na całe życie. Wszystko w ich związku układa się dobrze, dopóki Charlotte nie pozna matki narzeczonego. Viola (Jane Fonda) postanawia zrobić wszystko, by nie dopuścić do ślubu swojego jedynaka, dlatego chwyta się wszelkich sposobów, by Charlotte opuściła jej syna. Po chwilowych małych zwycięstwach przyszłej teściowej, narzeczona Kevina (Michael Vartan) postanawia walczyć o swój związek, o swoje przyszłe szczęście. Nie będzie to łatwa walka, bo Viola nie ma zamiaru w niczym jej ustąpić. Kto wyjdzie zwycięsko wyjdzie z tej walki? To już musicie sami zobaczyć. A czy warto? 
Moim zdaniem - WARTO. Jeśli boicie się obejrzeć ten film z powodu roli Jennifer Lopez to pomińcie ten fakt, bo mimo że ta osoba jest mierną aktorką i wypada blado przy Jane Fondzie, to właśnie warto obejrzeć ten film właśnie dla Jane Fondy, która tym filmem wróciła do filmu po piętnastu latach. Nie jest to może genialna komedia, ale jest to genialna rola aktorki, w miarę fajnej komedii, która idealnie pasuje na jesienne ponure wieczory.
Tak jak pisałam wcześniej nie jest to genialna komedia, ale dość dobra by obejrzeć całość i nieźle się uśmiać, szczególnie wtedy gdy są sceny z Jane Fondą oraz Wandą Sykes, która w tym filmie gra asystentkę Jane. Ale nie oszukujmy się, jest to film przewidywalny, który raczej nic genialnym nas nie zaskoczy, ale są też sceny, po których będziemy się śmiać przez kilka dłuższych chwil, ale również mimo wszystko będziemy ciekawi co też Charlotte i Viola wymyślą by "pokonać" rywalkę. Ale jest to też film, który łatwo się zapomina zaraz po jego obejrzeniu. 
Tak więc jeśli na chwilę (czyli na ponad godzinę:) ) pragniecie poprawić sobie humor podczas chłodnych jesiennych wieczorów, to ten film idealnie wywiąże się ze swojej roli. Plus do tego genialna rola Jane Fondy, dzięki której ten film wiele zyskał. Nie trudno nie zauważyć, że to właśnie Jane Fonda bryluje w tym filmie i kradnie wszystkim show, co sprawia że wielu aktorów wypada blado przy niej (szczególnie Jennifer Lopez - jak pisałam wyżej). 
Polecam:)
Tytuł: Sposób na teściową
Reżyseria: Robert Luketic
Scenariusz: Anya Kochoff
Obsada: Jane Fonda, Jennifer Lopez, Michael Vartan, Wanda Sykes, Annie Parisse, Adam Scott, Monet Mazur, Will Arnett
Data polskiej premiery: 15.07.2005
Data premiery (świat): 5.05.2005
Czas trwania filmu:125 minut
Produkcja: Niemcy, USA 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz