4 września 2018

"Pusia, zagubiona kotka" Holly Webb


"Pusia, zagubiona kotka" to kolejna książka Holly Webb, którą mam okazję zaprezentować na swoim blogu. Tak jak poprzednią, wypożyczyłam by czytać dla siostrzeńców, którzy przebywali u mnie na wakacjach :)

"Ela bardzo kocha swoją kotkę Pusię. Doskonale pamięta, jak bardzo się bałą, kiedy kotka zaginęła. Pusia uwielbia zabawy na dworze i bardzo lubi przebywać w ogródku, zwłaszcza kiedy pada śnieg. Pewnego razu, kiedy Pusia bawi się na śniegu, rozpoczyna się straszliwa zamieć. Wiejący wiatr i padający śnieg zacierają ślady i Pusia gubi drogę do domu. Czy historia znowu się powtórzy? Czy Eli uda się po raz drugi odnaleźć zagubioną w śnieżycy kicię?"*

Jak wynika z powyższego opisu, fabuła jest prosta, doskonale skrojona dla młodego czytelnika, który uwielbia czytać przygody o zwierzątkach, a szczególnie o kotach. Zaś sam język jak i opisy są dostosowane do dzieci, dzięki czemu mogą sobie wyobrażać przygody kotki Pusi. Zaś zawarte w książce obrazki dodatkowo wzmacniają wyobraźnię dziecięcą. A czcionka dodatkow0 sprawia komfort czytania, dlatego też opowieść czyta się szybko. 

Chociaż książka nie jest ambitna i jest nad zbyt cukierkowata dla dorosłego czytelnika, to jednak i nam dużym dzieciom, może podobać się opowiedziana przez Holly Webb historia znajdująca się w książce "Pusia, zagubiona kotka". O ile będziemy chcieli odnaleźć w sobie dziecięcą radość z czytania i tego typu książek. Polecam.

* Opis z okładki

Tytuł: Pusia, zagubiona kotka
Autor: Holly Webb
Przekład:  Jacek Drewnowski
Wydawnictwo:  Zielona Sowa
Miejsce i rok wydania:  Warszawa, 2013
Ilość stron: 119
Okładka: miękka

2 komentarze: