5 marca 2012

"Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?" - Francesca Gould    Jesteś ciekawy/-a dlaczego ziewanie jest zaraźliwe? Albo gdzie szybciej się zarazisz: w publicznej toalecie czy siedząc przed komputerem? Lub dowiedzieć się, co mieszka w naszej skórze? A może chcesz się dowiedzieć czy kremy nawilżające naprawdę działają? Czy uważasz, że paznokcie mogą odpaść? Czy wiesz czego brakuje słynnej Monie Lisie na słynnym obrazie Leonarda da Vinci? Chciałabyś się dowiedzieć, którą depilację wybrać: brazylijską czy może hollywoodzką? Czy pijawki nadal są używane w medycynie? A może chcesz się dowiedzieć jak leczyć kaca po imprezie mocno zakrapianej? Czy ciekawiło cię po co w uszach nam wosk?
    
   Na te i inne pytanie odpowiedzi znajdziesz w książce Francesci Gould – „Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?”. W książce tej znajdziesz ciekawostki w dziewięciu podrozdzialikach:

a. Naskórkowe zoo;
b. Kudłate fantazje;
c.Krwiste przystawki;
d. Skatologia stosowana;
e. konstrukcja szkieletowa;
f. Piękny umysł;
g. Wrażenia wzrokowe;
h. Laryngologiczne sensacje;
i. Miłosne arkana.

    We wszystkich tych rozdzialikach znajdziesz bardzo ciekawe pytania, na które już wcześniej znałam odpowiedź, a niektóre informacje są dla mnie całkiem nowe. 
    A moje wrażenia z czytania książki? Jak najbardziej pozytywne. Jak już wspomniałam powyżej z tej książki można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat naszego organizmu, ale i innych zwierząt. Ale są też informacje, o których wcześniej wiedziałam. Niektóre informacje sprawiły, że chciałam poszerzyć swoją wiedzę na temat danego zjawiska, ale też takie, które mnie w ogóle nie zainteresowały, czytając je obojętnie. 
    Książka napisana jest przez autorkę przystępnym i ciekawym językiem, tak iż z łatwością można przyswoić informacje zdobyte podczas czytania tej lektury. Niektóre pytania i odpowiedzi są bardzo fajne, śmieszne tak iż czasami trudno wrócić do czytania pozostałych informacji, gdy próbujesz powstrzymać śmiech po przeczytaniu poprzedniej ciekawostki. Ale śmiech, jak czytamy w książce, jest zdrowy, więc wskazany podczas czytania tej książki. 
    Więc pozostaje tylko jedno pytanie. Czy warto polecić tę książkę? Moim zdaniem? Jak najbardziej – jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na pytania zawarte powyżej tego posta, ale również na inne. Książka ma w sobie mnóstwo pozytywnej energii, którą czujemy podczas czytania, więc nie unikaj tej książki i zabierz się za jej czytanie. POLECAM!

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego 

Tytuł: Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?
Autor: Francesca Gould
Wydawnictwo:  Wydawnictwo Literackie
Miejsce i data wydania: Kraków, 2012
Format: 123×197 mm
Ilość stron: 264

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz