24 kwietnia 2021

"Obudzone pragnienia" - Sylvia Day

 


Sylvia Day to pisarka, która bardzo dobrze odnalazła się w literaturze erotycznej i większość swoich książek poświęciła głównie tej tematyce. Na fali popularności tego gatunku przeczytałam wiele jej powieści. Jedną z nich jest powieść "Obudzone pragnienia", które mają miejsce w dziewiętnastowiecznej Anglii.

Jessica niedługo przed swoim ślubem jest świadkiem miłosnej sceny, której uczestnikiem jest Alistair - młody, przystojny i pewny swych walorów mężczyzna. Ta scena już na zawsze zagości w sercu i umyśle Jessici. Po wielu latach ma miejsce ponowne spotkanie tejże dwójki, tym razem na statku należącym do Alistaira, którym podróżuje Jessica - już jako wdowa, która po roku od śmierci męża, postanawia uporządkować sprawy majątkowe po zmarłym mężu. Podczas podróży między Alistairem a Jessicą dochodzi do romansu, który zmieni oboje.

Jak większość książek Sylvii Day i tą powyższą lekturę czytało się szybko i gładko ;) Chociaż na początku utworu można było "przysnąć" z powodu nużących opisów i dialogów, które niestety musiały się odbyć, aby lepiej zrozumieć dalsze przygody bohaterów. Lecz potem było już lepiej. A i bohaterzy z czasem stawali się coraz bardziej wyraziści, którzy z początku wydawali się opieszali, nudni i drętwi. Wiele z postaci literackich dało się z jednak polubić, innych wręcz znienawidzić - dzięki czemu dostajemy książkę bogatą w wielu ciekawych i interesujących bohaterów. 

Fabuła książki nie skupia się tylko na scenach erotycznych i fascynacją dwójki ludzi, ale też na wielu istotnych kwestiach: jak na przykład przemoc w rodzinie, która często odbiera radość z bycia razem czy z tworzenia rodziny. Powieść ta opowiada też o ważnej roli ojca w życiu dziecka, które często cierpi i podejmuje nietypowe decyzje będąc już dorosłym. 

Powieść Sylvii Day podejmuje różne wątki, zarówno te miłe jak i mniej miłe, ale główną osią są sceny seksu, z resztą jak w większości utworów tejże autorki. Opisy tychże scen są barwne, dzięki czemu działają na wyobraźnię, sprawiając wrażenie, iż się w nich uczestniczy ;) Ale autorka nie tylko w tych opisach sobie radzi, ale ogólnie w całej książce, która wraz z rozwojem sytuacji, coraz bardziej wciąga...

Chociaż miło i szybko spędza się czas nad powieścią Sylvii Day "Obudzone pragnienia", to też trzeba mieć na uwadze to, że nie jest to opowieść ambitna. Ale raczej taka, która ma nam umilić czas od tych bardziej wymagających książek. Tak więc jeśli chcecie odgonić szybko nudę i lubicie literaturę erotyczną to jak najbardziej polecam. 


Tytuł: Obudzone pragnienia
Autor: Sylvia Day
Wydawnictwo: Helion
Miejsce i rok wydania: Gliwice, 2013
Liczba stron: 263
Okładka: miękka

1 komentarz:

  1. Od czasu do czasu każdy ma ochotę na taką niezobowiązującą lekturę.

    OdpowiedzUsuń