19 października 2011

"Opowieści Druida" - Małgorzata i Edward Gardasiewiczowie


„Opowieści Druida” to powieść, w której świat jest widziany oczami kota, który staje się tu narratorem otaczającej go rzeczywistości, ale również narratorem własnych przeżyć duchowych i historii jego kociego rodu. Druid większość czasu poświęca na leżakowaniu: albo na parapecie, albo na swoim ulubionym fotelu. Podczas takiego leżakowania opowiada historię swoich przodków, jaki mieli oni wpływ na historię świata (głównie starożytnego Egiptu), ale również opowiada o sobie i o swoich poprzednich wcieleniach. Jego opowieści często są przerywane z powodu dwójki kotów, którzy razem z nim zamieszkują dom Państwa Gardasiewiczów. Jednym z nich jest Hermes – kot, który jest przeciwieństwem Druida, lubi być w centrum uwagi, dokuczać Druidowi, a przede wszystkim walczyć z nim o wygodne miejsca do drzemek, a przede wszystkim lubi się bawić. A jego towarzyszką do zabaw jest Afrodyta – młoda kotka, która wraz z nimi zamieszkuje w domu Państwa Gardasiewiczów. Afrodyta jest typową kotką – lubi dbać o siebie, podkochuje się zarówno w Hermesie jak i Druidzie, ale spędza czas głównie z Hermesem, który ma więcej czasu dla niej niż Druid, który spędza swój czas na byciu „filozofem”. A jak się kończy owa powieść? To już musicie się sami dowiedzieć.   
     
 „Opowieści Druida” Małgorzaty i Edwarda Gardasiewiczów to powieść w sam raz na jesienne wieczory. Jest to książka urocza, ma sympatycznych bohaterów, a przede wszystkim ową powieść szybko się czyta i aż chce się wrócić do ponownego czytania. Oczywiście jest to obowiązkowa lektura dla osób, które uwielbiają koty. Co prawda nie należę do fanów kociego rodu, ale mimo wszystko fajnie się czyta o przygodach tak sympatycznych bohaterów jakimi są Druid, Afrodyta i Hermes. Jest to powieść dla fanów metafizyki, astrologii i reinkarnacji. A dla takich laików astrologii jest to dobra lektura, aby zastanowić się czy zwierzęta w ogóle mogą w jakikolwiek porozumiewać się ze sobą oraz czy mogą przechodzić reinkarnację, czy mogą mieć z innym wymiarem, „kocim” wymiarem coś wspólnego, czy istnieje „kocie niebo”.

        Oczywiście gorąco polecam z zapoznaniem się tej ciekawej lektury, która dodatkowo jest wzbogacona czarno-białymi zdjęciami trzech kocich bohaterów. Polecam i milej lektury. 

Tytuł: Opowieści Druida
Autorzy: Małgorzata i Edward Gardasiewiczowie
Wydawnictwo: ZYSK I S-KA;
Miejsce i data wydania: Poznań, 2009;
Wydanie I;
Ilość stron: 196;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz