31 marca 2012

"Lato w Jagódce" - Katarzyna Michalak

    I udało mi się w końcu po „Roku w Poziomce”, przeczytać kolejną powieść Katarzyny Michalak - „Lato w Jagódce”
 
    „Lato w Jagódce” można porównać do baśni o „Brzydkim Kaczątku”, gdzie brzydka, utykająca na jedną nogę i o wzroku krótkim dziewczyna przemienia się w piękną, wspaniałą kobietę, która zyskuje po wielu wysiłkach urodę, ale co najważniejsze ukochanego mężczyznę oraz przecudowny dom. 
 
    I jak to w baśniach bywa – Gabriela to typowe Brzydkie kaczątko, podrzucone pod mieszkanie Stefanii Szczęśliwej, która stara się wychować swą podopieczną na dobrego człowieka. Pomimo braku urody, poważnej wady wzroku i problemami z nogami, Gabrysia wyrosła na wartościowego człowieka, a że urody brak? To już inna sprawa. Życie Brzydkiego Kaczątka zmienia się jednak w ciągu kliku dni – w nowej pracy poznaje Pawła (tajemniczy gość, z tajemniczą przeszłością i wiecznie pilnującą go matką, która jest jego kuratorem). Pod wpływem wróżki wyjeżdża do Radomia, gdzie na ulicy zgarniają ją organizatorzy i dziennikarze programu „Queen of Beauty”, polegający na przemianie brzydkich dziewcząt w piękności. Dzięki temu konkursowi przeistoczy się – może nie w piękność, ale na pewno w ładną dziewczynę. Ale zmieni się też w pewną siebie dziewczynę. Po drodze dziewczyna pozna swoją siostrę bliźniaczkę – prawniczkę, dzięki której wiele zyska, odzyska, uzyska….., itp. A co takiego jej się uda odzyskać, zyskać, uzyskać…..? To już trzeba samemu przeczytać.
 
   A czy warto? „Lato w Jagódce” to typowa baśń romantyczna, a brzydziej pisząc „telenowela dla romantyków”, która nie wszystkim czytelnikom może się spodobać, w szczególności męskim czytelnikom (chyba, że są wśród czytelników płci męskiej, również romantycy, aż do bólu). Ja ową książkę przeczytałam jednym tchem, nie mogąc się doczekać szczęśliwego zakończenia przez duże S. Bo czy w tego typu książkach mogą być złe? Raczej nie. Tym bardziej, że autorka umiejętnie żongluje wątkami oraz humorem. A książkę polecam głównie romantykom, ale i nie tylko, bo podobno faceci również czytają tego typu książki, chociaż boją się przyznać. POLECAM!
 
 
 
Tytuł: Lato w Jagódce
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Miejsce i data wydania: Kraków, 2011
Wydanie: I
Ilość stron:  284

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz