1 maja 2012

"Zachcianek" - Katarzyna Michalak

    Niestety chyba uzależniłam się od powieści Katarzyny Michalak, bo to już będzie trzecia recenzja z kilku pozycji książkowych tej autorki w ciągu niecałych dwóch miesięcy, albo miesiąca. Chyba nie jest poprawnie gramatycznie poprzednie zdanie, ale mniejsza z tym. Wróćmy do powieści, którą chcę zrecenzować.
 
    „Zachcianek” jest kontynuacją losów Patrycji Marynowskiej, która była już bohaterką „Poczekajki”. W tej powieści losy bohaterki jeszcze bardziej się skomplikują. Ale dzięki czarownicy o imieniu Berenika, Patrycja odkrywa swój talent, a mianowicie jest najlepszą marzycielką wśród czarownic. Dzięki temu postanawia napisać książkę, której tłem są wydarzenia z „Poczekajki” oraz nakręca teledysk promujący jej książkę. Ale co najważniejsze odzyskuje swój ukochany dom w Poczekajce oraz odzyskuje pracę w zamojskim zoo. Ale i tak największy problem sprawiają jej sprawy miłosne, bo nie potrafi zdecydować, którego mężczyznę ma wybrać: Gabriela – marzącego o wolności w związku, czy Łukasza, który uwodził ją w „Poczekajce” za pieniądze jej matki. Którego wybierze, to już musicie sami sprawdzić. 
    
Jak w każdej powieści Katarzyny Michalak historie są niewiarygodne, romantyzm na całego, że aż wymiotować się chce od tych „słodkości”, oraz spełniające się marzenia jak za dotknięciem różdżki. To rzeczywiście może przerażać. Ale nie mnie, chociaż zdaję sobie, że w tej powieści jak i w innych powieściach Katarzyny Michalak innych treści nie można się spodziewać. Nieoczekiwane zwroty akcji, cierpienie, łzy i radość przeplatają się nawzajem, by w końcu po scenie pełnej burzliwych zawirowań gdzie wszystko staje pod wielkim znakiem zapytania, przychodzi słońce i wszystkie konflikty ustają, by połączyć serca dwa i przy okazji inne mniej ważne miłości. Tak i tym razem jest. Mnie osobiście książka podobała się między innymi dlatego, że mam słabość do tego typu literatury. A czy innym może się podobać? Tak jak i przy wcześniejszych recenzjach książek Katarzyny Michalak, i tę powieść polecam głównie niepoprawnym romantyczkom i romantykom (chociaż się ukrywają), a jak ktoś chce rozpocząć przygodę z romantycznymi opowieściami, jak najbardziej polecam i tą.
 
 
Tytuł: Zachcianek
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Albatros
Miejsce i data wydania: Warszawa, 2009
Wydanie:I
Ilość stron: 368

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz