28 listopada 2012

„Powrót do Poziomki” – Katarzyna MichalakNie jest wcale dziwne, że tak szybko sięgnęłam po kolejną książkę Katarzyny Michalak – w końcu jestem od jej twórczości uzależniona i jak tylko wiem, że w bibliotece jest książka jej autorstwa, której nie przeczytałam, a jest do wypożyczenia, od razu ją biorę. Tak było i w przypadku „Powrotu do Poziomki”, czyli kontynuacji „Roku w Poziomce”.

W „Powrocie do Poziomki” poznajemy dalsze losy Ewy, która ma wszystko: wspaniałą rodzinę, dom na wsi, w którym jest miejsce dla ludzi jak i dla zwierząt (oczywiście mają swoją chatkę, by nie napisać oborę:)), wspaniałą pracę, oraz oddanych przyjaciół. Wkrótce się to zmienia, szczęście pryska jak mydlana bańka, a to za sprawą wyjazdu męża do dalekiej Korei, kłopotów przyjaciela i odkrycie pewnej tajemnicy Jasi, która opiekuje się córką Ewy. Czy po takich burzliwych wydarzeniach, Ewa odzyska jeszcze miłość i szczęście? To już musicie sami przeczytać.

Oczywiście fanów twórczości Pani Katarzyny Michalak, nie muszę przekonywać, aby wzięli do ręki ową książkę, bo zdaję sobie sprawę, że aby czekają oni aby przeczytać ją po raz pierwszy lub po raz kolejny. A czy pozostałych czytelników uda mi się przekonać? Mam nadzieję, że tak, chociaż zdaję sobie sprawę, że czytelnicy nie cierpiący lukrowanych powieści nie będą nawet chcieli do niej zajrzeć. Ale wierzcie mi, warto – mimo wszystko. Bo te powieści czyta się szybko, pisane są pięknym językiem, ze szczyptą humoru, a przede wszystkim nie nudzimy się podczas czytania, nie mogąc doczekać się zakończenia. I taki jest też „Powrót do Poziomki”, gdzie nie mamy tylko pięknych, słodkich, romantycznych uniesień, ale są też tragedie, które bohaterów często podłamują, nie widząc dalszego rozwiązania. I chociaż takie wydarzenia są niemiłe dla bohaterów, mają wokół siebie przyjaciół, ukochane osoby, które nie zawsze mogą pomóc, ale właśnie są i wspierają.

Oczywiście polecam do przeczytania ową powieść, szczególnie teraz na jesienno – zimowe wieczory, które przyprawiają nas o depresyjny nastrój, a powieść ta na pewno wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie – jak najbardziej pozytywnie. POLECAM.


Tytuł: Powrót do Poziomki
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Miejsce i rok wydania: Kraków, 2011
Ilość stron: 296
Wydanie: I

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz