5 stycznia 2013

„W tajnej służbie”*- Lee Child


Recenzja tej książki miała się pojawić jeszcze w starym roku, ale ze względu na awarię komputera, niestety pojawia się teraz. I chociaż ciężko będzie mi zrecenzować ową książkę, bez jej bycia pod moją ręką (gdyż już jest oddana do biblioteki), to mam nadzieję, że będzie dobrze omówiona.

„Jack Reacher przybywa do Atlantic City w stanie New Jersey, gdzie zaczepiony zostaje przez atrakcyjną agentkę służb specjalnych Secret Service Mary Ellen Froelich. Agentka ma do Rachera szczególną prośbę: ,,Chcę cię zatrudnić do zamachu na życie wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych”. Marry w rzeczywistości chce, by Jack spenetrował i przetestował przygotowaną przez agentów tarczę zabezpieczającą wiceprezydenta, który otrzymuje listy ze śmiertelnymi pogróżkami. Taki test pozwoliłoby zbadać skuteczność ochrony wiceprezydenta i wskazać jej ewentualne, słabe punkty. Jack podejmuje wyzwanie, a do pomocy werbuje swoją dawną przyjaciółkę Neagley.” **

Jest to kolejna książka Lee Childa zrecenzowana przeze mnie i która pojawia się na tym blogu, chociaż trudno jest mi recenzować książkę którąś z kolei tego samego autora. Niby nic nowego nie można dodać o książkach, które opowiadają o tym samym bohaterze, tylko zmieniają się wydarzenia, inne postacie, czas wydarzeń. I ileż można zachęcać do przeczytania książek Lee Childa? Można jak najdłużej, tym bardziej, że „W tajnej służbie jest książką, która wciąga od pierwszej stronic i jest tak aż do samego końca. Przyczynia się chyba to, iż jest to jedna z pierwszych książek tego autora, co sprawia, że jego pierwsze książki są ciekawe, powiewa świeżością i długie opisy, dotyczące przygotowań, pewnych zachowań wojskowych czy politycznych, czy w ogóle wyjaśnienie jakiegoś zjawiska, nie nuży, a jeszcze bardziej chce się poznać owe szczegóły, co pozwala lepiej zrozumieć zachowania danych postaci, wydarzeń. A książka zaskakuje od początku do końca. Nie ma miejsca na nudę, co jak pisałam wyżej, jest zasługą tego, że jest ona jedną z pierwszych książek autora. A samego bohatera lubi się coraz bardziej.

Cóż, pozostaje mi tylko zachęcić do przeczytania i tej książki Lee Childa, która jest obowiązkowa dla jego fanów, jak i fanów sensacji.

* inny tytuł książki „Bez pudła”

**  źródło  – http://pl.wikipedia.org/wiki/W_tajnej_s%C5%82u%C5%BCbie


Tytuł: W tajnej słuzbie
Autor: Lee Child
Wydawnictwo: Albatros
Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2012
Wydanie: II
Ilość stron: 464

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz