14 kwietnia 2013

"Centralne biuro uwodzenia" - reż. George Gallo

No i wpadłam w filmowe uzależnienie i efektem tego jest kolejna moja recenzja filmu. Tym razem jest to „Centralne biuro uwodzenia” w reżyserii George’a Gallo.
„Tommy Lutero jest zawodowym złodziejem. Kradnie dzieła sztuki. I wszystko byłoby nieźle, gdyby nie to, że się zakochał. Martha jest 40-letnią i niezadowoloną z życia kobietą. Po jakimś czasie postanawia odmienić swój los. Poznaje Tommy’ego i oboje przypadli sobie do gustu. Jest jednak pewien problem: syn Marthy, który jest agentem FBI.” *

Chociaż film należy do komedii to niestety wiele mu brakowało do tego filmu, a niestety nazwisko Meg Ryan tu też nie pomaga. Oglądając ten film ma się wrażenie, że najlepsze role oraz filmy ta aktorka ma już za sobą. Na jej nie korzyść przemawia również wygląd, aktorka niestety przypomina tu, brzydko pisząc, żabę (chirurgie plastyczne tej aktorce nie pomogły). I jak pisałam, ten film raczej nie należy do dobrych komedii, ma niektóre sceny, które przyprawiają tylko o uśmiech, ale też są takie, które rozśmieszają do łez. Jak np. gdy syn bohaterki w albańskiej restauracji udaje się do łazienki, i aby skorzystać z niej, musi poczekać, aż wyjdą z niej ludzie uzbrojeni po zęby. Czy ten film ma jeszcze jakieś plusy? Chyba można do nich zaliczyć w miarę dobrą rolę Colina Hanksa oraz zabawna rola szefa kuchni (zagrany przez Enrico Colantoni), beznadziejnie zakochanego w głównej bohaterce. W zasadzie można już mówić o samych wadach tego filmu. Nudny, niezbyt wiarogodni Meg Ryan i Antonio Banderas jako zakochani, przewidywalny koniec ( raczej trudno przy takich filmach, aby zakochani nie mogli być razem),. Widziałam lepsze filmy, w których grała Meg Ryan i raczej nie będzie jej już dane zagrać w jakimś dobrym filmie. Ja tego filmu nie polecam.
* Opis filmu z: http://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_biuro_uwodzenia
Tytuł: Centralne biuro uwodzenia.
Tytuł oryginalny: My Mom’s New Boyfriend
Reżyseria: George Gallo
Kraj produkcji: USA, Niemcy
Rok Produkcji: 2008
Data premiery: 22 luty 2008 (świat),  12 września 2008 (Polska)
Czas trwania: 97 min
Występują: Meg Ryan, Antonio Banderas, Colin Hanks, Selma Blair

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz