7 lipca 2019

"Aladyn" - reż. Guy Ritchie

"Aladyn" w reżyserii Guy'a Ritchiego to idealny wybór na lato dla dzieci, młodzieży i tych starszych dzieci, które uwielbiają takie filmowe bajki. Gdzie dzieje się dużo na tle magicznych krajobrazów. Chociaż świat ten stworzony głównie w komputerze to jednak miło ogląda się efekty, które bardzo delikatnie wkomponowują się w tło filmu. 

"Aladyn" to typowa baśń o miłości, walki dobra ze złem oraz o brzydkim kaczątku, który przeobraża się w mądre i dobre stworzenie o wielkim sercu. Film zrealizowany przez Guy Ritchiego, którego trudno posądzać o takie filmy jak musicale, jednak film opierający się na intrygach i walce między dobrymi i negatywnymi bohaterami, co dało reżyserowi duże pole do popisu. Każde pościgi, każda walka, każda intryga są tu bardzo dobrze zrealizowane, a dialogi wzruszają i bawią. Widać, że brytyjski reżyser świetnie bawi się stylami filmu, w którym krzyżują się baśń, musical, przygoda, z kiczowatym stylem Bollywood. Jednak jest to duży atut filmu, dzięki czemu otrzymujemy film przyjemny w oglądaniu, bez sztywnej ramy i na siłę wymuszonymi scenami. 

Kolejnym atutem filmu są aktorzy, którzy wydają się wręcz idealnie dobrani do swoich ról. Widać nić porozumienia między pierwszo- i drugoplanowymi postaciami. A sami bohaterowie, a raczej aktorzy świetnie się bawią kreując swoje postacie. Duża w tym zasługa scenariusza oraz osób odpowiedzialnych za realizacje filmu.  

Film jak najbardziej polecam.


Tytuł: Aladyn
Reżyser: Guy Ritchie
Scenariusz: Guy Ritchie, John August
Gatunek: Baśń, Musical, Przygoda
Produkcja: USA
Premiera: 8 maja (świat) 24 maja  2019 r (Polska)
Czas filmu: 128 min
Obsada: Will Smith, Mena Massoud, Marwan Kenzari, Naomi Scott

2 komentarze:

  1. Muszę zatem koniecznie obejrzeć. Koniecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej Dorota tu Marzena M ;) skontaktuj się ze mną na fb czy przez Messenger, bo nie mogę znaleźć na fb Twojego konta, a ja zmieniłam nr tel i niestety nie pamiętam Twojego. Napisz do mnie na messangerze, może uda nam się wreszcie umówić na ta kawę:)

    OdpowiedzUsuń