2 sierpnia 2012

"Takie one są. Poradnik dla facetów"- dr Marek

„Muszę się niechętnie przyznać, że do napisania tych kilku słów o rzeczach ważnych, ale w nieco żartobliwej formie i z niezbędnym w tych sprawach dystansem, skłoniło mnie wrodzone lenistwo i troska o własne zdrowie. Nie wiem dlaczego tak jest, ale odkąd pamiętam, przyciągałem do siebie osobników płci zbliżonej do mojej, będących w chwilowych lub permanentnych kłopotach spowodowanych przez nieumiejętne obcowanie z płcią przeciwną, Niekończące się rozmowy o złych, okrutnych Krysiach, Magdach, Ilonach, wyczerpały mój entuzjazm do tych sesji terapeutycznych.  Nie od rzeczy będzie dodać, że nieodłącznym towarzyszem tych posiedzeń były różne, niekoniecznie obojętne dla zdrowia używki. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, postanowiłem, że całą wiedzę, jaką posiadłem w temacie historii męskiej niedoli, zapiszę w formie żartobliwego poradnika dla facetów. Od tej chwili każdy osobnik samotnie zmagający się z coraz bardziej przebiegłym przeciwnikiem, nie wiadomo dlaczego określanym jako słaba płeć, może sięgnąć po tę książkę i w zaciszu swojego azylu dowiedzieć się, dlaczego i po jaką cholerę tak cierpi.
Doktor Marek” *
 
Po trzech dniach od otrzymania książki, mogę śmiało ją zrecenzować. A dlaczego? Książka liczy zaledwie 64 strony plus duża czcionka, powoduje godzinę wyjętą z życiorysu, a może i mniej niż godzinę:) 
 
Ale nie tylko techniczne sprawy powodują, że książkę czyta się szybko. Za sprawą humoru, ciekawych porad dla facetów, pisanych lekkim piórem, powoduję, że chce się ją czytać. Pomimo że książka jest przede wszystkim dla facetów. I gdyby nie to, że ją wygrałam, prawdopodobnie nigdy bym jej nie przeczytała. 
 
„Niestety” z niektórymi poradami i opiniami o nas kobietach muszę się zgodzić, a inne sprawiają, że kobieta może poczuć się „Oburzona”:) Przede wszystkim tym jak jest przedstawiona kobieta w tym poradniku. Ale nie powinno mnie to jednak dziwić, w końcu to poradnik dla facetów. A co jest w tej książce takiego „oburzającego”? Mianowicie to, że my kobiety jesteśmy przedstawione jako „zło konieczne” oraz rządzące silną ręką mężczyznami, nie dające mu myśleć samodzielnie. Co prawda znam takie przypadki i nieraz słyszy się o czymś takim. Ale niestety ta książka nas wrzuca do jednego koszyka. Ale chyba gorzej mają mężczyźni w tej książce, bo oni są przedstawieni jako osoby nie potrafiący przeciwstawić się silnej kobiecej ręki:) Cóż, są tacy mężczyźni, którzy boją się swoich żon, niektórzy wręcz potrzebują i lubią silną kobietę, a inni  – no cóż – będą uciekać z jednego na drugi kwiat, by nie czuć się zdominowani przez kobiety. Takie życie. Ale jedno jest pewne: mężczyźni bez kobiet, jak i kobiety bez mężczyzn nie potrafią żyć.
I mimo tak potraktowania kobiet, książkę polecam również kobietom, ponieważ te „wady” dają się łatwo zapomnieć, w końcu ta książka przedstawia nas jako silne, mające władzę nad mężczyznami. Ale nie tylko dlatego warto przeczytać tę książkę. Dr Marek bardzo ciekawie przedstawia swoje porady dla mężczyzn, w takich sytuacjach jak żyć po ślubie, jak zachować się wobec żony gdy się ją zdradzi oraz kiedy będą już dzieci (małe i kiedy dorosną) oraz czy warto, aby facet brał rozwód ze swoją połówką. Oraz najbardziej drażniący faceta temat – oczywiście Pieniądze. 
 
Tak więc zachęcam do przeczytania tego poradnika, zarówno kobiety jak i facetów, bo w końcu dla Was jest ten poradnik.
 
* – opis z okładki
 
Książkę wygrałam w konkursie organizowanym przez Warszawską Firmę Wydawniczą.

* źródło zdjęcia:
http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/148000/148735/155×220.jpg

Tytuł: Takie one są. Poradnik dla facetów.
Autor: dr Marek
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2012
Ilość stron: 64
Okładka: broszurowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz